top of page

PIVOT cycles

Prodej, servis a stavba špičkových kol PIVOT. Širokou škálu modelů si můžete nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet na testovacích kolech. Nabídka katalogových kol i individuální stavby na přání.

Pivot Cycles sídlí v arizonském městě Tempe a vyrábí špičková horská kola. Od začátku je jejich cílem vyrábět kola s těmi nejlepšími vlastnostmi. Kola, která dovolí jezdcům na trailu to, co tam nikdy před tím nemohli zvládnout nebo nedokázali. Aby neustále posouvali možnosti v designu i technologiích. Každý nový model přináší nejlepší možná vylepšení dostupná v ten daný moment.

 

Už v prvních deseti letech byl Pivot na XCO a DH podiích ve světovém poháru, reprezentoval USA na OH v Riu, stal světovým i národním šampiónem ve všech kategoriích, ale především – budoval loajalitu jezdců po celém světě.

 

Pivot vždy vyvíjel technologicky nejvyspělejší kola. Tam, kde mnozí narazili na technologické limity, tam je Pivot překonává.

 

O technologických postupech a řešeních Pivotu bychom mohli psát velmi dlouho. O jejich Super Boost respektive Super Boost Plus standardech, výrazné a výrobně náročné profilaci zadních staveb pro získání kýžených vlastností hlubokých 29” kol. Jejich smyslu pro detail promítnutého například do detailu, že na elitní XCO odpružený rám dostanete obě plnohodnotné flašky (vně rámu) od velikosti XS. Dalším z mnoha detailů je používání rozdílných trubek pro rozdílné velikosti identických modelů, aby docílili stejného chování kol napříč různými velikostmi.

 

Pivot je zkrátka technologický šperk.

p5pb15907524.jpg
bottom of page