top of page

MOXIE bike

Prodej, servis a stavba ocelových a titanových rámů MOXIE.

Uvedení nekompromisního enduro hardtailu MOXIE na Eurobike Show v roce 2017 se stalo přelomovým momentem pro PIPEDREAM. Bike s odvážně svítivě růžovým rámem strhl na sebe zaslouženou pozornost…

 

Uvedením tohoto modelu na trh se značka PIPEDREAM Cycles se zařadila mezi nejprogresivnější značky na trhu s horskými koly. Tam kde mnoho renomovaných značek posunují geometrie po milimetrech, Pipedream u modelu Moxie posunul geometrii v řadech centimetrů. Přínos je jednoznačný – klidné chování v terénu, až neuvěřitelná stabilita a jistota v ovládání v těch nejprudších sjezdech. Vyvážená pozice jezdce na biku díky dlouhé stavbě podstatně lépe dovoluje zaujmout vyváženou pozici a řídit bike jakoby ze středu.

 

Pokud mluvíme o moderní geometrii v terminech LONG, SLACK and LOW, mluvíme o tom doslovně. Na rozdíl od převážné většiny velkých výrobců kde posuny směrem k moderní geometrii enduro biku se odehrávají spíše v milimetrech, náš rám v provedení LONGER je skutečně dlouhý a nízký i s odvážně položenou vidlici… Geometrie tohoto biku přináší do jízdy v kategorii biků bez zadního odpružení nevídanou stabilitu. Point and Shoot – je slogan pro model Moxie…

 

Bike je kompatibilní se všemi dnes běžně používanými rozměry kol – 27,5, 27,5 plus a 29 palců. Rám se dodává pouze ve dvou velikostech, nebo přesněji řečeno délkách, a to LONG a LONGER. Výška rámu je u obou délek naprosto identická. Proto na tento bike bez sebemenšího problému vejdou jezdci od cca 165 až po 190 cm. Díky posuvným zadním patkám lze pak rozvor prodloužit až o 16 milimetrů.

 

Procesu lakování předchází povrchová úprava veškerých ploch rámu včetně vnitřních prostor elektrochemickým procesem ED Coating. Tento proces zajišťuje trvanlivou antikorozní povrchovou ochranu. Přístup k materiálu pro výrobu je taktéž odlišný od jiných výrobců. Zatím co většina menších výrobců používá sice značkové, ale standardní trubkové sady, PIPEDREAM Cycles používá k výrobě MOXIE materiál, který pro sebe nechává připravovat na zakázku. Sady trubek jsou vyráběny konkrétně pro každý model rámu. Rám by nebylo možné vyrobit s použitím sériových trubek. Na zakázku vyrobené sady trubek a CNC díly pro jednotlivé partie rámu jsou jedinou cestou jak rám s podobnou geometrii, ve špičkové kvalitě a designu vyrobit.


Dnešní ocelové trubky ze super slitin mají fenomenální pevnost a vlastnosti, které jsou ideální pro moderní hardtail – vytváří pocit, že rám je jako „živý“. Štíhlé linie, lehký profil trubek, jemné a minimalistické sváry dodávají designu biku v dnešním světe přeplněným uniformními karbonovými koly naprosto nepřehlédnutelný výraz. Jednoduchost hardtailu a to, jak se zařízne do terénu, je nakažlivá… Moderní ocelový bike není levnou alternativou karbonových „superbiků“ ale je to plnohodnotný high–tech výrobek, který poskytuje neopakovatelné jízdní vlastností.

Moxie_Ti_-_boční_2400px.jpg
bottom of page