top of page

CHROMAG

Portfolio Chromag se rok za rokem rozrůstá, ale osobně si troufáme tvrdit, že nejpevněji je tato značka vnímána ve spojení s komponenty, především řídítek, představců a sedel, nicméně například jejich hardtail rámy patří taktéž k tomu nejlepšímu, co můžete na trhu najít.

Chromag je kanadská firma sídlící ve Whistleru. Pamětníci (to zní hrozně, ale už je to tak) jí pravděpodobně prvně zaznamenali v éře videí NWD, Ride To The Hills, Kranked, kde se poprvé začaly objevovat „kanadské kultovky“ do té doby pro Evropany vesměs neznámé. Chromag byl jednou z nich.

Zakladatelem je Ian Ritz a jeho prvotním cílem bylo vyrábět si sám komponenty a rámy, se kterými bude on a jeho kamarádi spokojení. A tak je tomu doposud. Stále vyrábí komponenty, které sami chtějí používat. Díky tomu, že to vyrábí v první řadě „pro ně samotné“ je logické, že mají jen ty nejvyšší nároky na kvalitu a veškeré detaily.

Na začátku jsme zmínili „pamětníky“. Tak ještě větší pamětníci (no nazdar) si možná vybaví devadesátá léta a kultovní tvůrce rámů jako Fat Chance, Brodie, DeKerf a další. Tito stavitele postupně semlela kola velkého byznysu, ale často nezanikli. Chromag si své rámy nechává vařit právě u DeKerfa!

Jistě jste zaznamenali výrobky Chromag i napříč plejádou slavných freeriderů a freestyle jezdců. Věřte, že zdaleka ne všichni jsou Chromagu smluvně upsáni. Jednoduše se jedná o jejich personální volbu. Největším jménem, které vozí a pomáhá vylepšovat komponenty Chromag, je bezesporu Brandon Semenuk, ale třeba ani takový Chris Kovarik nebo Graham Aggasiz nezní špatně, co myslíte?

V posledních letech se Chromag pustil i do vlastní řady oblečení na ježdění i mimo ježdění. Do této kapitoly se vrhnul s vervou sobě vlastní. Dělají to, v čem chtějí jezdit i v čem chtějí chodit, a to tak, aby s tím byli maximálně spokojení. A opravdu je jejich oblečení dost dobré. Jak jinak.

chromagbrandon-hip-slider_1600x.jpg
bottom of page